Poradnik emigranta. Życie w USA od A do Z.

Wyjeżdżasz za granicę? Do pracy albo szkoły w USA? Albo już mieszkasz poza Polską?

Świetnie. Gratuluję odwagi i trzymam kciuki!

Jeśli tu jesteś, to pewnie wiesz, że mój blog to taki mini poradnik emigranta. Piszę go dla Ciebie.  I trochę też dla siebie, bo wiem, że o te informacje nie jest łatwo. Wiem, że po przyjeździe każdy potrzebuje emigracyjnego i kulturowego GPS-u. Wiem też, że nawet, gdy już wszystko wydaje się jasne, coś tam się w życiu zmienia (związek, dzieci, nowa praca, zakładasz firmę, przeprowadzka do innego miasta….) I znowu potrzebujesz GPS-u. W końcu uczymy się przez całe życie, prawda? 🙂

Dzisiaj zrobiłam tutaj małe porządki i stworzyłam listę, która podsumowuje najważniejsze tematy w – mam nadzieję – przejrzysty sposób. To jest mój poradnik emigranta i Polaka w USA w pigułce. Znajdziesz go, gdy klikniesz zdjęcie poniżej, oraz w menu na górze strony, w zakładce: Start.

Aha. Jeszcze coś. W tym poradniku emigranta znajdziesz tematy optymistyczne i tematy trudne. Ponieważ na moim blogu poruszam sporo tych trudniejszych tematów, wielu z Was pyta mnie, czy jak się wyjedzie, to musi być ciężko. Odpowiem więc, że wręcz przeciwnie, pewnie będzie bardzo fajnie.  Pewnie wiele się nauczysz o sobie i o świecie. I pewnie będziesz mieć frajdę, bo taki wyjazd to najlepsza przygoda. Ale tak jak w życiu, jest też cała masa wyzwań. Mało kto o tych wyzwaniach mówi i nikt nas do przeprowadzki za ocean nie przygotowuje, więc postanowiłam te trudne tematy rozpracować, żeby nam wszystkim było łatwiej.

Jeśli masz pomysły na kolejne tematy, które powinny się znaleźć w Poradniku Emigranta, proszę, daj mi znać.

A na koniec podziękowania dla Ciebie, dla i każdego, kto czyta mojego bloga. Uczę się od Ciebie codziennie i za to Wam dziękuję.

zycie w USA poradnik emigranta

 

  • Bardzo fajny zbiór informacji 🙂 Zapiszę sobie go i jak tylko będę leciał na wakacje do USA to skorzystam z listy!